Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?

goz-alti-morluklari

Güzel görünmek isteyen her bayanın derdidir gözaltı morlukları. Herkes bir yerlerde buna doğal ya da kozmetik bir çözüm arıyor. İnternet ortamında bile o kadar yaygın bir şekilde konuşuluyor ki tarif etmek mümkün değil.

Sabah kalkıp aynaya baktığımızda rahatsız eden, özel bir yere giderken makyajın altından sırıtan o koyu halkalar nasıl geçecek?

İşte tam da bu noktada doğanın nimetlerinden faydalanmak gerekecek. :) Evet hem de evde sürekli olan bir malzeme, hazırlaması da çoooooook kolay. Hazır mısınız? Tarifi anlatıyorum. :)

PATATES ! Evet yanlış görmüyorsunuz gözaltı morluklarımız için ihtiyacımız olan tek malzeme patates. Kabuğunu kesinlikle soymadan parmak kalınlığında halka halka doğradığımız patatesleri hafif ıslakken buzluğa koyuyoruz ve bir kaç saat buzlanmasını bekliyoruz. Daha sonra tek yapmamız gereken şey onu gözümüze uygulamak. Dayanabildiğimiz kadar göz üzerinde tutyoruz. Nişastalı bir besin olan patates yerken lezzetli olduğu kadar cilde de çok faydalı. Bu uygulamayı mutlaka deneyin. Sonucuna inanamayacaksınız. Makyajdan yarım saat kadar önce veya uyandıktan hemen sonra uygulamanız halinde vazgeçemeyeceğiniz bir hal alacak garanti ediyorum.

Bunun dışında gözaltı morlukları hafife alınmayacak kadar önemli bir hastalığın belirtisi de olabilir. Geçmeyen, sürekli artan morluklar için mutlaka bir hekime başvurulmalı. Genelde böbrek ile ilgili sorunlarda baş gösteren koyu halkalar diğer hastalıkların da habercisi olabilir. Bunu da aklımızda bulundurmakta yarar var.

Bir de doğal yolların dışında yani hazırlık olmadan beklemeden kapatmak isteyenlerin imdadına kozmetik ürünler yetişiyor. Gözaltı kapatıcısı bir diğer adıyla hidhlighter/aydınlatıcı hemen hemen her kozmetik markasının ürünleri içinde yer alıyor. Tabi ki bunların içinde de çok iyi derecede sonuç verenleri var. Kapatıcı alırken kalıcılığına ve cilt tonu ile uyumuna dikkat etmek gerekiyor.

Önerebileceğim en iyi kapatıcılar Pastel, Avon, Max Factor ve Lancome markalarında bulunuyor.

You can leave a response, or trackback from your own site.

One Response to “Gözaltı Morlukları Nasıl Geçer?”

  1. kübra diyor ki:

    Tesekkürler hemen deneyecegim..

Yorum Yap